Avealılar Şokta

3
1886

Müşterilerine sms göndererek uyaran ve binlerce aboneliği iptal eden Avea, müşterilerinin büyük tepkisiyle karşı karşıya geldi.

Kamular başta olmak üzere abonelerini belli bir ücret karşılığında sınırsız konuşturma taahhüdü veren Avea, son dönemde aldığı kararlar aboneleri şoke etti! Yıllardır abonelerine belli oranlarda konuşma taahhüdünde bulunan Avea’nın son günlerde “Konuşmalarınıza dikkat edin, bu şekilde devam edersiniz hattınız iptal edilebilir” gibi mesajları tüketicileri çileden çıkardı. İddialara göre; kurum içinde de bu durum hukuk servisi ile yönetim arasında önemli tartışmalara sebep olmuş. Kısa bir süre önce şirketi devralan yeni yönetimin hukuk servisinin, “Başımızı çok ağrıtır, dava açılması halinde sorun yaşarız” şeklindeki uyarılarına kulak asmayan yeni müdürlerin, 48 bin civarındaki müşterinin aboneliğini iptal ettiği belirtiliyor. Sınırsız konuşma haklarını kullanarak görüşme yapan kullanıcıların üyelik iptaline büyük tepki gösterdiği ve sözleşmeleri olmalarına rağmen GSM şirketlerinin bu uygulamalarını yargıya taşıyacağı söyleniyor.


“Çok fazla kontör harcıyorsunuz, dikkatli olun” uyarısı alan abonelerin de bu uyarıyı bir tehdit gibi algıladığı ve GSM şirketi ile yollarını ayırmaya hazırlandıkları açıklandı.
3G sonrası GSM operatörlerinin yeni müşteri kazanmak için yoğun bir kampanya başlattığı dönemde Avea’nın kullanıcılarına yönelik tavrının, yüksek miktarda borcu bulunan şirketin bilançolarına nasıl yansıyacağı ise merak konusu.
Aveadan ayrılan aboneler Vodafone’a geçiş yapıyor.
Vodafone yaklaşık iki haftadır “Numara Taşıma” kampanyası ile yoğun müşteri akışına sahne olduğunu açıklamıştı

3 YORUMLAR

  1. ıyı gunler avea ya ılk olarak sınırsız 55 tl uygulamasına ılk gecenkerdenım ve sehırın otobus duraklarına ve halkın ıyı gorebıleceklerı yerlere heryone sınırsız dıye carsaf gıbı reklam verdıler yaklasık 7 ay odemelerımde hıcbır zaman 55 tl odeyemedım ve hattımı ıptal ettırmeye karar verdım gec bıle olsa ıyı bır karar verdıgıme emınım 55 tl odeme yapan bır uye varsa lutfen bu ısın sırrını anlatırsa sevınırım selamlar

  2. İbrahim arkdaşım bahsettiğin tarifeyi bende kullanıyorum.
    Her yöne sınırsız diyince acaba bu reklamlarda çıkan vodffone’un sohbet hatlarını, 444 lü(banka v.b)numaraları ararken başına alan kodu koyarak aramayı v.s aramalar yapmış olabilirimisin.
    Halen avea kullanmaktayım çok da memnunum.Eksiklerimi varmı var.Konuşurken hat kesilme sorunu.Gerçi o başka bişeyden kaynaklanıyor.
    Diğer operatörler gibi konuştuğumuz kadar da vergi almıyor. Sonuç olarak düzgün kullanılmadığı gibi türk aklının da ne tür şeylere çalıştığını çok net gördük.
    3G li telefonlardan 3500 arıyarak müşteri hizmetleri ile görüntülü konuşabiliyorsunuz.

Comments are closed.