Bilinmeyen Numaralar

2
2178

Tüm operatörler için; bilinmeyen numaraları sorgulamak için kullanılan servisler

AVEA

11855 Bilinmeyen Numaralar Servisi; bir avea nosunun kime ait olduğunu ya da kişiye ait avea numarasını ulaşabileceğiniz telefon rehber servisidir.

Bu servise; *100# menüsünden, AveaWap’tan, Web sayfasında işlemler menüsünden, Benim Menüm üzerinden 11855’i arayarak ya da sms göndererek erişebilirsiniz. Böylece numasrasını bilmek istediğiniz tanıdıklarınıza rehberi’ne kaydederek yakınlarıızın size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Aradığınız İsim/Soyad veya Avea numara bilgisinin size ulaşması için ilgili abonenin Bilinmeyen Numaralar Rehberine kayıt yaptırmış olması greklidir.

Ücretlendirme:

11855’i aramak Avea Faturalı aboneler için KDV dahil, ÖİV hariç 60Kr/dakika (KDV ve ÖİV dahil 72,71 Kr/dakika), Avea faturasız abonmanlar için 8 Kontör/dakika ile ücretlendirilir.

Web İşlemler sayfası, Avea WAP, BenimMenüm, *100# üzerinden ve SMS ile yapılan isim & soyad ve numara sorgulamaları için abonelerimize gönderilecek her bir mesaj 2 SMS/4 Kontör ile ücretlendirilir. İstenen bilgiye ulaşılamadıysa yapılan işlem ücretlendirilmez.

Web İşlemler sayfası, Avea WAP, BenimMenüm, *100# üzerinden ve SMS yolu ile yapılan durum sorgulama, rehbere kayıt ve rehberden silme işlemleri ücretsizdir.
Turkcell

Bilinmeyen No servisi ile tanımadığımız numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu servisi faturalı veya ön ödemeli hatlı tüm Turkcell aboneleri kullanabilir.
Bilinmeyen No servisini kullanmak için KIM yazdıktan sonra boşluk bırakın, kime ait olduğunu merak ettiğiniz numarayı yazın, 2222 ‘ye kısa mesaj gönderin.

Ücretlendirme :

Turkcell faturalı hat kullanıcıları için, Bilinmeyen No kısa mesaj, WAP, kiosk, Digiturk, Online İşlem Merkezi aracılığıyla sorgulanmasının servis ücreti 2 kısa mesaj; cep telefonundan 11832’ye yapılan aramaların ücreti ise dakika başına 4 kısa mesajdır.
Hazır Kart’lılar için, Bilinmeyen No kısa mesaj, WAP, kiosk, Digiturk, Online İşlem Merkezi aracılığıyla sorgulanmasının servis ücreti 4 kontör, 11832’ye yapılan aramaların ücreti ise dakika başına 8 kontördür.
Sorguladığınız numaranın rehberde kayıtlı olmadığı durumlarda da, yaptığınız sorgulama ücretlendirilecektir.

Vodafone

BU servisin bilgilerini aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.vodafone.com.tr/MyVodafone/servisislemleri.bilinmeyenno.php

Ücretlendirme :

2 standart SMS bedeliyle ücretlendirilir. Hediye SMS hakkınızdan bu hizmet için yararlanamazsınız.

2 YORUMLAR

Comments are closed.