Cep telefonu dünyasinda nokia Iplay oyunları N-gage platformunda

1
2406

Nokia, dünya genelinde 1 milyarı aşkın oyunsevere hizmet veren I-play’in oyunlarını N-Gage platformu üzerinden sunmaya hazırlanıyor. N-Gage kullanıcıları ilk olarak, World Rally Championship ve Mah Jong oyunlarının keyfini yaşayacak.

n-gage

Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia, dünyaca ünlü mobil eğlence şirketi I-play ile işbirliği yaparak, I-play oyunlarını N-Gage platformu üzerinden sunmaya hazırlanıyor. Herkese hitap eden keyifli oyunların tercih edileceğini açıklayan Nokia, FIA WRC lisanslı World Rally Championship oyununu, ardından da Jewel Quest™ yaratıcılarının hazırladığı destansı oyun Mah Jong’u 2008 yılında N-Gage kullanıcılarıyla buluşturacak.

I-play’in N-Gage platformu için hazırlamakta olduğu oyun portföyü, herkese hitap eden, adeta “tek parmakla oynanabilen” maceralardan oluşuyor. Eğlenceli I-play oyunları, uzmanlık kazanana kadar defalarca aynı keyifle oynanabilecek şekilde geliştiriliyor.

I-play işbirliği hakkında bir açıklama yapan Nokia yetkilileri şunları ifade ediyor: “I-play, N-Gage platformuna geniş bir oyun portföyü kazandırıyor. Bu işbirliğinden büyük heyecan ve memnuniyet duyuyoruz. N-Gage, I-play’in güçlü portföyü sayesinde yeni özellikler ve daha zengin deneyimler sunacak.”

I-play yetkilileri de görüşlerini şöyle açıklıyor: “Nokia ile yaptığımız işbirliği bizi çok heyecanlandırıyor. Oyunlarımızı sunmaya başlayınca, mobil oyunlar eğlencenin merkez noktası haline gelecek ve kullanıcılara benzersiz deneyimler yaşatacak.”

I-play hakkında
Dünya genelinde 120’den fazla aracı vasıtasıyla oyunlarını 1 milyarı aşkın kişiye ulaştıran I-play, 1998’den bu yana mobil oyunlar yaratıyor. Dünyanın önde gelen oyun şirketlerinden Oberon Media’nın bir kuruluşu olan I-play, yeni nesil mobil oyunlar üretiminde uzmanlaşıyor. Oberon Media oyunları; bilgisayarlarda, mobil cihazlarda ve oyun konsollarında 10’u aşkın farklı dilde oynanabiliyor. 2003’te kurulan Oberon Media, New York’taki merkezinin yanı sıra Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki şubeleriyle de hizmet veriyor. Daha fazla bilgi için: www.iplay.com

1 YORUM

Comments are closed.