Cep telefonu hangi program ne işe yarar

1
3117

Hangi cep telefonu programlarının ne işe yaradığını bu yazıdan öğrenebilirsiniz

Net Front: Opera benzeri bir Web tarayıcısı fakat daha iyi olduğunu düşünüyorum. özelleştirilebilir menüleri mevcut ve bağlantı ayarları opera kadar karışık değil. 3650 ve 6600 uyumlu. Geyet kullanışlı, üstelik de sınırsız.

File Manager: 6600 ve 3650 uyumlu bir dosya yöneticisi. kullanımı basit, telefonunuzdaki her sürücüyü ve klasörü görüntüleyebilirsiniz. Normalde bluetooth ile gönderemediğiniz bir çok dosya formatını (awb, rng, mid, app vs.) bu brogram yardımı ile gönderebilirsiniz.

Answering Machine: Gayet kullanışlı bir telesekreter programı. arayan kişi size ulaşamadığı zaman önceden kaydetmiş olduğunuz sesinizi dinliyor ve size mesajını bırakabiliyor. 6600 ve 3650 uyumlu.

Smart Movie: Avi formatında videolar izleyebileceğiniz çok kullanışlı bir uygulama. Tam ekran olarak da izleme seceneği mevcut. Programın aynı isimli Pc versiyonu ile çeşitli formatlardan avi formatına dönüştürme işlemi yapılabilir. 3650 ve 6600 için iki farklı versiyon mevcut.

My Girls: Bayanlar için tasarlanmış bir uygulama. Aylık Regl dönemlerinizin kaydını tutabilir, Ovülasyon zamanınızı öğrenebilirsiniz.

Photographer: Gece çekimi ve 8x Zoom özelliğinin aynında Yüklenebilir maske’ler ile gayet güzel ve eğlenceli fotograflar çekebileceğiniz bir uygulama. 3650 ve 6600 telefonlarda sorunsuz çalışıyor.

MateFinder: Bluetooth üzerinden diğer telefonlarla veya uyumlu PC’ler ile chat yapmanızı sağlar.

Full Screen Caller: Önceden tanımladığınız kişiler sizi aradığında tam ekran resmini gösteren bir program. Kişiselleştirilebilir seçenekler mevcut. Gayet kullanışlı bir uygulama. 6600 ve 3650 destekli.

Spy Camera: Telefonunuzu casus kamera oarak kullanabilmenizi sağlar. telefonunuz kendi başına belirli aralıklarla çektiği fotografları mms yolu ile istediğiniz no’ya gönderebiliyor. 6600 ve 3650 uyumlu

Eti Camcorder: MMC hafıza büyüklüğü kadar kesintisiz ve sesli video çekimi yapabilen bir uygulama. S60 serisi ile uyumlu fakat 6600 modeli ile sesli çekim yapmak mümkün olmuyor. Bunun dışında gayet kullanışlı ve görüntü kalitesi iyi bir uygulama.

Video MSG: Sesli fakat ortalama 40 sn. video kaydı yapabilen bir uygulama. 3650/7650 ve 6600 uyumlu fakat görüntü kalitesi Eti Camcorder kadar iyi değil.

Black List: Kara liste uygulaması ile aramasını istemediğiniz kişilerin numaralarını listeye ekleyerek aradıklarında meşgûl tonu almasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde sadece listedeki kişilerin size ulaşmasını da sağlayabilirsiniz. Stabil çalışması için telefon hafızasına kurulması tavsiyemdir.

Avec Radio: Grps üzerinden yabancı ülkelere ait radyoları dinleyebilirsiniz. Ücretlendirme işlemi bağlı bulunduğunuz operatöre göre değişir. Ses kalitesi normal fakat kesintileri de göz önünde bulundurmak gerekir. Son olarak yayınları mono dinleyebilirsiniz çünkü hem yayın hem de telefonun stereo özelliği yok. 3650 ve 6600 uyumlu.

Total IR Remote: Yerli markalar dahil bir çok TV, Receiver, VCD/DVD ve Müzik Seti markalarını destekleyen bir uzaktan kumanda uygulaması. Örneğin yerli TV’lerin çoğunu destekleyen ayarlar Aristona ve GrundigAlt2 markalarında mevcut. Diğerleri için biraz deneme yapmak gerekiyor. Gayet kullanışlı bir uygulama olup yaklaşık olarak 3 – 4 m mesafeden kontrol edebiliyor. 3650 ve 6600 uyumlu.

Ultra Mp3: En çok kullanılan ve Skin desteği bulunan bir Mp3 player uygulaması. Tam ekran ve arka planda çalışma desteği gayet kullanışlı. Özellikle müzik çalarken altta bulunan Spectrum Bar’lar güzel bir görüntü oluşturuyor. Müzikleri mono olarak dinleyebiliyorsunuz fakat ses kalitesi fena değil. 3650 ve 6600 uyumlu.

World Mate: Dünya saatlerini gösteren bir uygulama. Ülkeler arası saat farkları ve otomatik saat değişimi vs. gibi seçeneklere sahip. Seyahat edenler için gayet kullanışlı bir uygulama. 3650 ve 6600 uyumlu.

Photo Fusion: Çeşitli şekillerde eğlenceli fotograflar çekebilen bir uygulama. Kendinize fotogaf albümü yaratabilmeniz için panaroma cekimi ve gece çekim özelliğine sahip kullanışlı bir uygulama. Zoom yapabilme özelliği de var. 3650 ve 6600 uyumlu.

SeleQ: File Manager benzeri bir dosya yöneticisi. Dosya ve klasörlerin niteliklerini değiştirebilme özelliğine sahip. Başkaları tarafından görülmesini istemedeiğiniz dosya ve/veya klasörleri gizleyebilirsiniz. Bir çok dosya çeşidini Bluetooth ve Kızılötesi ile gönderebilir dosya ve kısayollar oluşturabilirsiniz. Her telefonda olması gereken bir uygulama. 3650 ve 6600 uyumlu.

webcam: Adındanda anlaşılacağı gibi webkamera programı üstelik pc olamadanda cebi kamera olarak kullanıp chatleşme imkanı. gerekli urlyi bilmeniz yeterli

AGILE MESSENGER: yahoo, msn, aol messengerler ile icq gibi online chatlerin toplandığı kombine bir program olddukça kullanışlı

PHOTO SMS: Cebinizde kayıtlı fotograf vb resimleri resimli mesaja dönüştürmeye yarayan harika bir program

ZİPMAN: gprs aracılığı ile cebe indirdiğiniz zipli dosyaları açmaya ve cebinizdeki bazı programları zip formatına dönüştürüp yollamaya yarayan program6600 kullanıcıları 1.4 ün altındaki versiyonları yüklemesinler, çalıştıramaz, çalıştırsada verim alamaz

COMPASS: cepte pusula olayı. programda senden istenen bilgileri girerek cebini pusula olarak kullanabilme imkanı tanıyan basit bir program

TORCH: El feneri programı. ama 6600 da ne işe yaradığını hala çözemedim

ANTIMOSQUITO: sivrisinek kovucu program. henüz faydalı mı bilmiyorum.. malum mevsim gereği

(PC) Nokia MultiMedia Converter: Bir çok video ve müzik formatını Telefonunuza uyumlu formata çeviren bir yazılım. Kullanımı basit ve kullanışlı bir program. Mpeg, mpg, wmv, avi vs. formatlarını 3gp formatına, mp3, wav, wma vs. formatlarınıda amr ve awb formatına çevirebiliyor.

(PC) Nokia Multimedia Player: Bir çok video ve müzik formatlarını destekleyen bir yazılım. Gayet kullanışlı bir program. 3gp, amr, mpeg, avi, wav formatları desteklediği başlıca formatlar.

Torch: programı ekranda sadece beyaz ışığın yanmasını sağlıyor. Böylelikle yaydığı ışık fener olarak kullanılabiliyor.

PV Player: 3gp formatındaki videoları tam ekran izleme olanağı sağlıyor. Yalnız görüntü kalitesi çok düşük. Bu nedenle Real One Player tercih sebebi olabilir.

Scrypto: Telefonunuzda bulunan, başkalarının açmaması gereken dosyaları şifrelemek isteyenler için ideal bir program. 3650 ve 6600 desteği var.

RingTone Studio: Poly melodiler üzerinde değişiklikler yapabilen kullanışlı bir uygulama. İstenilen sesleri yükseltip alçaltabilir ya da kullanıcı tanımlı poly melodiler üretebilir. 3650 ve 6600 uyumlu.

Photographer:İşinize yarayacak bir fotoraf programı

Photorite:Çektiğiniz resimlerle oyanayabilirsiniz.

Facewarp::Çektiğiniz insan yüzlerini ilginç ve gülünç hallere sokabilirsiniz

Zip Manager:Telefonda *zip uzantılı dosyalarınızı açabilirsiniz.

Psicoloc recorder:Hafızanız kadar ses kaydı(aslında bunla camcorderi birleştirebilirmiyiz ozman sınırsız sesli video kaydı programı elde etmiş oluruz)

Spider-Man: Adından da anlaşılacağı gibi bir Örümcek adam oyunu. 3650’de sorunsuz çalışıyor. 6600’da ise birden fazla insan görüntüsü oluşuyor. Bunun dışında sorunu yok. Kaliteli sayılabilecek macera dolu bir java uygulaması.

Prince of Persia: PC’deki Oyunun hemen hemen aynısı. Yine macera severlere hitap eden bir java uygulaması. Biraz da şiddet içeriyor. 3650 ve 6600 uyumlu.

MotoGp: İsmi üzerinde olduğuı gibi Motosiklet yarışından hoşlananlar için gerçekten hoş bir java uygulaması. Aynı isimde blz oyunu da var. Tabiki Görüntü ve oyun kalitesi java’ya nazaran daha iyi. 3650 ve 6600 uyumlu.

MidpMan: Eski Commodore oyunu olan PacMan’in küçük bir java versiyonu. Oyunun gayet zor olduğunu denediğinizde anlayacaksınız. Zoru sevenlere yönelik tasarlanmış eğlenceli bir oyun. 3650 ve 6600 uyumlu. (SonyE. T610 modelinde de sorunsuz çalışıyor.)

Space Impact: Çok beğenilen Nokia oyununun Symbian uygulaması olan Space Impact’in İki farklı versiyonu mevcut. N-gage versiyonu Türkçe olup 3650’de sorunsuz çalışırken 6600’da ses sorunu yaratıyor. Diğer versiyonu ise ingilizce ve sorunsuz çalışıyor.

FerrariExperience: Yine adından da anlaşılacağı üzere bir çeşit Formula1 oyunu. Kontrolün kolay olması oyunun cazibesini arttırıyor fakat ingilizce olmaması (Sanırım italyanca) dezavantaj sayılabilir. Bunun dışında 3650 ve 6600’da sorunsuz çalışan bir java uygulaması.

CardDeck: Nokia’nın kendisine ait olan ve dört farklı kağıt oyununu içinde barındıran bir symbian uygulaması. Şans yunlarından hoşlananlar için ideal bir oyun. 3650 ve 6600 uyumlu.

Dicta Phone= Telefonla konuşurken tek tuşla görüşmenizi kaydeder (hafıza süresi kadar) 3650,7650,6600 uyumludur
Sega Rally : Adından da anlaşılacağı gibi gayet güzel bir Otomobil Yarışı. Gerek 3d efektleri ile gerekse özelleştirilebilir yarış nitelikleri ile PC’deki versiyonunu aratmıyor. N-Gage, 3650 ve 6600 uyumlu.

Rally Pro Contest: Bir Symbian Otomobil yarışı. Daha çok Bluetooth üzerinden Multiplayer için tasarlanmış güzel bir oyun. 3D Görüntüsü de azımsanacak kadar değil. Değişik Otomobil seçenekleri mevcut. Tüm S60 telefonlarla uyumlu.

Handy Reverse : Diğer bir adı Link 5 olan oyunun Symbian versiyonu. Yeni başlayanlar ve Uzman seviyedeki oyuncular için çok iyi bir oyun. En az satranç kadar Düşünsel bir oyun. Görüntü ve 3d efektleri de ihmal edilmemiş. Tüm S60 Telefonlarla uyumlu.

VideoMSG : 3GP Formatındaki Videoları tam ekran oynatabilme özelliğine sahip bir uygulama. Görüntü kalitesinin PV Player’dan çok daha iyi olması ile birlikte MMC hafızasındaki Videoları göremiyor. Programın İngilizce olmamaı diğer bir dezavantaj.

Mobile Fax : operatörünüzü arayıp faks data hattınızı kullanıma açtırınca cepten fax gönderip almaya yarıyo. 6600 bilmiyorum ama 3650 çalışan full sürüm daha bulamadım. (trial de fax atma yok alma var)

Bemused : Bluetooth üzerinden winamp ve Windows media player’a uzaktan kumanda işlevi görüyor. kızıl ötesi falan da uyumlu da en sağlıklısı BT.

BlueJackX : Gizli durumdaki bluetooth aygıtlarını görebilir, onlara mesaj atabilirsiniz.

oggplayer : adı üstünde ogg formatındaki müzikleri dinlemeye yarar..

remote s60 : telefonunuzu bilgisayardan kontrol eder, screenshot alır, bilgisayar ekranından telefonunuzu görür hatta webcam olarak bile kullanırsınız. klavyeyle hızlıca mesaj yazmaya da yarar.

ImagePlus:İmkanları dahilinde seçtiğiniz resime başka küçük clipart tarzı resimler yükleyerek ve resimde ayarlamalar yaparaktan(Bkz. photoshop un s60 versiyonu)eğlenceli bir fotoğraf işleme programı olarak biliniyor.

FExplorer:SeleQ tarzı fakat ondan daha güzel bir dosya browseri.

WorldClock:Adından da anlaşılabileceği gibi birçok şehrin saatini sunuyor.

ExtendedLog:Telefondan yapılan görüşmeleri,sürelerini ve ücretlerini takip eden bir program,mevcut işlem kaydı adlı hizmetin gelişmişi.

Vision:Arayan grubunu kişiselleştirme programı.İsteğinize göre kişi aradığında bir video veya bir resim görebiliyorsunuz.

PhotoSafe:Fotoğraflarınız ı şifre ile koruma programı

ScreenSaver:Ekran koruyucunuzu ayarlamanıza yarayan bir program.

3gp to Avi: Telefonunuzdan yaptığınız video kayıtlarını bilgisayarınızda izleyebilmek için avi formatına çevirmektedir.

Agile Messenger: Msn ICQ Yahoo gibi messenger hizmetlerine telefonunuzdan bağlanabilirsiniz. Gprs üzerinden bağlantı yapmaktadır.Türkçe Dosyası da vardır.

Anti Mosquito: Cep telefonları için sinek savar uygulamasıdır diye geçiyor ..

Appman: Uygulama Yöneticisidir. Telefon hafızası hakkında ve çalışan uygulamalar hakkında bilgi verir.

Baby Toy: Çocukların telefonunuzu oynamasını engelleyen bir uygulamadır.

Black List: Adından da anlaşılacağı üzere karaliste uygulaması istenmeyen kişileri engellemektedir.

Blzinstapp : .blz uzantılı N-Gage oyunlarını telefonunuzdan çalıştırmaya yarayan uygulamadır. Bu uygulamaları nasıl çalıştıracağınızla ilgili geniş bilgiyi forumlarımızdan Mobil Cihazlar kategorisinde görebilirsiniz.

Call Cheater: Arama hilesi uygulaması. Arayanlara göre telefon çalabiliyor yada çalmıyor. bunu siz belirliyorsunuz.

Call Counter: Arama hesaplama programı. Aramalarınızın ne kadar tuttuğunu geniş bir şekilde hesaplayan uygulamadır.

Disco Uygulaması: Çektiğiniz herhangi bir resmi insan profiline sokup dans ettiren basit ama eğlenceli bir uygulama

DreamChat: Bluetoot üzerinden diğer arkadaşlarınızla chat yapmaya yarayan bir uygulamadır.

E-Book Uygulaması: .pdb uzantılı ve txt uzantılı e-bookları cep telefonunuzdan okuyabilirsiniz.

Eti Camcorder: Cep Telefonlarınızdan sınırsız kayıt yapmaya yarayan bir uygulamadır. Nokia 4,09 versiyonundan düşük versiyonlar çalıştırmamaktadır.

Ezan (Al Moazen) Uygulaması: Cep telefonlarınızdan 5 vakit ezan okuyan bir uygulamadır.

Face Warping: Çektiğiniz resimlerin üzerinde oynama yapabilmeniz için güzel bir uygulama.

FExplorer: Bir dosya yöneticisi uygulamasıdır. ücretsiz bir uygulama olup telefonunuzun disklerini görebilir. Dosyalarınızı bir diskten diğerine taşıyabilirsiniz. Telefonda yüklü olması gereken uygulamalardan biridir.

Fuel Manager (S60 UIQ): Sony Ericsson P800 – P900 için gelişmiş bir ajandadır.

Full Screen (FS) Caller: Telefonunuzda bulunan kişileri çektiğiniz resimlerden birini atıyorsunuz ve o kişi atadığı zaman tam ekran olarak göstermektedir.

GoBoy: Series 60 için sega emülatörüdür. Bu emülatör ile sega oyunlarını çalıştırabilirsiniz.

HairStyle: Telefonunuzdaki arkadaşlarınızın resimleri üzerinde oynama yapıp onlara saç sakal ekleyebilirsiniz

Helix Player: Kurulumu zip içindeki dosyada anlatılmaktadır s60 serisi telefonlar için rm(Real One Player uzantısıdır) uzantılı videoları oynatmaya yarar.. Bu uygulamayı kurmak için geniş bir alana ihtiyacınız var telefon hafızasını boşaltmanız gerekiyor

IR Remote: Psiloc yada başka firmalara ait IR Remote uygulamaları mevcuttur. Bu uygulama cep telefonunuzdan Televizyonunuzu yönetebilirsiniz. Yani telefonunuzu bir kumanda olarak kullanabilirsiniz

Jelly Uygulaması: Telefonunuzdaki resimlerin şekillerini değiştirebilir. Acayip görüntüler haline getirebilirsiniz.

Lemonade Tycon: s60 serisi için güzel bir satış oyunu çeşitli yerlerde limonata satarak para kazanıyor ve işinizi büyütmeye çalışıyorsunuz.

Loto Oyunu: Cep telefonunuzdan şanstopu oyunu oynayabilir birde şansınızı telefonunuz ile denersiniz

Mahjong Oyunu: Çin Bulmacası oyunudur. Biraz bilgi gerektiren bir oyundur.

MobiMate WorldMate: s60 serisi için Gelişmiş bir saat uygulamasıdır dünya saatlerini görebilir alarm ayarlayabilirsiniz Her telefona lazım olan bir uygulamadır.

MP3Go Player: s60 serisi için mp3 playerdir

Nokia 6600 Teletext: s60 serisi için teletext uygulaması Nokia 6600 siemens sx1 gibi telefonlarla uyumludur.

Opera Browser v6.10 for s60 serisi: Nokia 6600 için en başarılı internet browser

Oxigen Phone Manager II: Oxygen Phone Managerin SE p800 ve p900 telefonlarınızda kullanabileceğiniz versiyonu

Personal Paint 2: SE p800 ve p900 için gelişmiş bir resim düzenleme programı

Philips Camcoder Pro: Nokia 6600 için sınırsız video kayıt uygulamasıdır. sesli olarak sınırsız kayıt yapar yükledikten sonra ayarlardan no limit seçeneğini seçin. tüm Nokia 6600 versiyonlarında çalışmaktadır. Ayrıca Sony Ericsson P800 için olanı da vardır.

Photo Acute 6600: 6600 telefonunuzdan 1024X768 formatında resimler çekebilirsiniz. Resim çekme işlemi biraz uzun sürmektedir. çekme tuşuna bastıktan sonra bir süre beklemelisiniz.

Photographer For Nokia 6600: Nokia 6600 için gelişmiş bir resim düzenleme uygulamasıdır.

Psiloc Extended File Manager: Psiloc firması tarafından yapılmış bir dosya yöneticisi uygulamasıdır.

Psiloc Extended Profiles: s60 serisi için profil düzenleme uygulamasıdır. Telefonunuzdaki profilleri daha gelişmiş şekilde düzenleyebilirsiniz.

Psiloc Extended Recorder: s60 serisi telefonlarınız için gelişmiş bir kayıt programıdır.

Psiloc miniGPS: Şuan ülkemizde geçerli olmasa da yabancı ülkelerde yer belirlemeye yarayan uygulamadır

Psiloc Screen Saver: Adından da anlaşılacağı üzere bir ekran koruyucusu uygulamasıdır.

Psiloc System Tools: s60 serisi telefonlar için psiloc sistem araçları uygulamasıdır. Telefonunuzu buradan yönetebilirsiniz.

Psiloc Task Manager: s60 serisi(Nokia 660 7610Siemes sx1 gibi) için görev yöneticisi uygulaması.

Quick Office : Series60 ve SE p800 ve p900 için office uygulaması. word excel .. dosyalarınızı telefonunuzdan düzenleyebilirsiniz.

Real One Player 4.0: Nokia 6600 ve Siemens SX1 için real one player ogg ve mp3 çalabilmektedir

SeleQ : s60 serisi telefonlar için gelişmiş bir dosya yöneticisi(file manager) uygulamasıdır

Smart Movie : s60 serisi telefonlarınızda xvid formatında video izlemek içindir

SMS Asistan: s60 serisi telefonlarınız için sms asistanı. hazır şablonlarınızı sizin yerinize arkadaşlarınıza yollasın

Splash Photo: s60 serisi telefonunuz için resim düzenleme uygulaması

Spy Call: İstenmeyen kişiler aradığı zaman telefon sessiz modunda çalmaktadır

Theme Editör: Nokia 6600 telefonlarınız temalarını kendiniz yapabilirsiniz. Programı kurduktan sonra zipteki ThemeEditor.exe dosyasını kurulu dizindeki ThemeEditor.exe ile değiştirin

Ultra Mp3 Player: symbian s60 serisi için en çok kullanılan mp3 playerdir. winampa benzemekte olup çeşitli skinleri sitemizde mevcuttur. Türkçe Dosyası da vardır.

Web Viewer : Nokia 6600 için web sitesi sörf uygulaması

Wireless IRC: s60 serisi telefonunuzdan Mirc chat yapabilmeniz içindir.

ZIPMAN : s60 serisi telefonlarınızda zipli dosyaları açmaya yarar. Crack dosyası mevcuttur. Ayrıca sonradan eklenen RAR plugin ile, rar dosyalarını da açmanızı sağlar ..

1 YORUM

Comments are closed.