Dokunmatik Ceplere Son

1
1981

Tasarım olarak herkezin hoşuna giden dokunmatik cep telefonlarına şikayetler artmakta.

Dokunmatik ekranlı cep telefonları, getirdikleri yenilikler, avantajları ve genellikle ilgi çeken kullanım özellikleri olmasına rağmen, cep telefonu kullanıcılarının yarısına yakın tarafından beğenilmedi. Üç Avrupa ülkesinde 3000 kişi ile gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, cep telefonu kullanıcılarının %38’i bir sonraki alışverişlerinde parmakla idare edilen bir dokunmatik telefon almayı planlıyor. %16’lık kısım isi, kalemle kontrol edilen dokunmatik ceplerden yana. Yani araştırmaya katılanların sadece %54’ü dokunmatik ceplerden yana.

İngiltere, Fransa ve Almanya’da yapılan araştırmada ortaya çıkan daha da ilginç olan bir sonuç var. Hali hazırda dokunmatik ekranlı cep telefonu sahiplerinin tam %53’ü, yeni alacakları cep telefonlarında tercihleri dokunmaktik ekran olmayan ceplerden yana.

Araştırmayı düzenleyen ve yorumlayan Canalys firması, bazı firmaların dokunmatik ekran konusunda başarılı ürünlere sahip olmasına rağmen, çoğunun kullanıcıları tatmin edemediklerini belirtti. Hali hazırda dokunmatik ekranlı bir telefona sahip olanlardan, bir sonraki alışverişlerinde bu özelliği yine arayacağını belirten kullanıcıların büyük kısmının iPhone ve HTC telefonlara sahip olmaları da Canalys’in bu tezini doğrular nitelikte.

1 YORUM

Comments are closed.