GSM hatları kapanıyor

1
2138

Her an 5000 bin cep telefonu kapanabilir.

Bilgi ve belgelerinde eksiklik ya da yanlışlık bulunan GSM abonelerinin 10 Kasıma kadar ilgili işletmeciye başvurarak belgelerini tamamlamaları gerekiyor. Başvurmamaları halinde sayısı 500 bini bulan hatların şebekeyle bağlantıları kesilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan (BTK) yapılan yazılı açıklamaya göre, GSM mobil telefon hizmeti sunan işletmecilerdeki bilgi ve belgelerinde eksiklik ve yanlışlık bulunan abonelerin, 10 Kasıma kadar,  kimliklerini ispatlayıcı belgelerle ilgili işletmeciye başvurarak bilgilerini güncellemeleri gerektiği belirtildi.

İfadeye göre, güncellenmeyen hatların, yedi gün süresince gelen aramalara açık tutulmasının ardından haberleşme şebekesi ile bağlantısı kesilecek. Haberleşme şebekesi ile bağlantısı kesilen hatlar, bilgilerindeki eksikliklerin tamamlanmasının ardından yeniden kullanılablir hale gelecek.

Bu arada kullanıcılar bir kereye mahsus olmak üzere, başkası adına kayıtlı olan ancak kendilerinin kullandığı hatları üzerlerine kaydettirmek için 10 Kasıma kadar, vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülüğe tabi olmaksızın abonelik sözleşmesi yapabilecek. Hatların eski abonelerinin yapılan işleme,  taahhütnamenin imzalandığı tarihten itibaren bir yıllık zaman aşımı süresi içinde itiraz hakları bulunuyor.

1 YORUM

Comments are closed.