Hat değiştirme

9
6640

Hat değiştirme

Cep telefonu numarasını uzun süre kullananlar ve operatörünü değiştirmek isteyenler için zaman 9 kasım olarak belirlendi. Bu tarihten sonra oporatörünüzü beğenmiyorsanız  değiştirip başka operatöre geçebilirsiniz.

Faturalı hatlarda taşınıyor mu: Kontörlü veya faturalı fark etmiyor. Artık başında 542, 532, 505 vrya 555’li numaralar dahil tüm 10 haneli numara aboneye ait. Aboneler canı kimi isterse o operatörden hizmet alacak. Numaram değişirse beni kimse bulamaz korkusu yok. Numaranın tapusu aboneye geçiyor.

Numaramı nasıl taşıyacağım: 9 Kasım tarihinden itibaren aboneler cep telefonu numarası değişmeden hizmet almak istediği operatörü seçebilecek.

Abone kullanmak istediği GSM operatörünün (Turkcell Vodafone veya Avea) bayisine gidecek ve başvuruyu yapacak. 6 gün içinde operatör değiştirme işlemi tamamlanak.

?Borcum varsa ne olacak: Başvuru alan operatörler abonelerden borcu olmadığına dair bir yazı isteyebilecek. Böylece numara değiştirme kampanyalarından yararlanarak bedava konuşmak isteyen uyanıklar için önlem alınabilecek.

Ücret alınacak mı: Operatörlerin ücret alıp almayacağı bilinmiyor. Ancak abonelerin başlangıç maliyeti 40 ile 60 YTL arasında değişiyor. Operatörler isterlerse numarasını taşıyan aboneden ücret almayabilecek. Büyük olasılık yeni operatör belli kontör yükleme veya minimum ödeme koşuluyla ücret almaya bilecek. Numara değiştiren aboneler cep telefonunu değiştirmek zorunda kalmayacak.

Konuşmada sorun olur mu: Telekomünikasyon Kurumu sorun yaşanmaması için gerekli testlerin yapıldığını açıkladı. Ancak oluşacak sorunlar da zaman içinde çözülmeye çalışılacağı belirtildi.

9 YORUMLAR

  1. ben hattımı taşıdım ama memnun değilim tekrar eski hattıma taşımak istiyorum ve dikkatimi çekti konunuz yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tskr

  2. benim hattım telsimdi türkcell çevirdim numaram telsim ama hat türkcell geri telsime geçmek istiyorum

  3. hat değiştircem. ama sağ kulakla sol kulağın yerini değiştirmeyi birde avea ile vodafenun sms’i türkcelin konuşma kalitesini istiyorum

Comments are closed.