İphone cep telefonları uçtu

1
1762

iPhone, cep telefonu piyasasında Google’ı öyle bir geçti ki… İşte şaşıracağınız rakamlar.

Fransız oyun yapımcısı Gameloft oldukça kötümser bir şekilde artık yeni Android oyunları yapmaya pek yanaşmadıkalrını açıkladı.

Henüz cep telefonu piyasasında tam olarak istenilen rakamlara ulaşılamayan, akıllı cep telefonları piyasasının farklı segmentlerinde, iPhone, Windows Mobile ve PalmOS ile oldukça güçlü bir şekilde rekabet eden Google’ın Android işletim sistemi pek çok telefon üreticisinin favorisi haline geldi. Çok güçlü uygulamaları çalıştırma ve esnek programlanabilirlik özelliğine sahip bu işletim sistemi, malesef aynı başarıyı oyun konusunda gösteremedi.

Bakıldığında, sorun Android işletim sisteminin kendisinde değil; sorun pazarlamada. Android pazarı, Apple’ın iPhone için uygulamaları sattığı ve yazılım üreticilerinin çok iyi para kazanabildiği App Store ile rekabet edemiyor. Gameloft’un finans direktörü Alexandre de Rochefort açıklamasında Android yazılımlarından kimsenin para kazanamadığını söyledi. Bunu takip eden açıklamada Gameloft’un Android yazılım geliştirmedeki yatırımlarını azaltacağını ve başka pazarlara ağırlık vereceğini açıkladı.

iPhone yazılımları Gameloft’un geçtiğimiz bütçe dönemindeki gelirlerinin yüzde 13’ünü oluşturuyordu. Rochefort’un ifadesi göre, Gemeloft’un iPhone oyunları, Android oyunlarından 400 kat daha fazla satmış.

1 YORUM

  1. bence de mükemmel applelar. ben de yeni kullanmaya başladım çok hoşuma gidiyor acayip kullanışlı, gördüm ki microsoft ve nokia ürünleri berbatmış

Comments are closed.