Mesaj gönderme

14
17899

Mesaj gönderme
ABD’de 13 yaşında bir kız çocuğu bir ay içinde cep telefonu ile 14 bin 528 kısa mesaj atınca ülkede günün konusu oldu.

Ayda tam 14 bin 528 mesaj!Kimin bu kadar mesaj atmaya vakti var ki! ABD’de yaşayan henüz 13 yaşındaki bir kız çocuğu,  günde 484 ve her iki dakikada bir mesaj atarak bilmeden Guinness Rekorlar Kitabı’na  girmeyi başardı.

13 yaşındaki Reina isimli kızın babası Greg Hardesty, 22 sayfalık telefon faturasını ilk gördüğünde bir yanlış olduğunu düşünse de daha sonra durumun farkına vararak şaşkına döndü.

Faturada gördüğü mesajları hesap makinesiyle hesaplayınca ayda 14 binden fazla kısa mesaj yazmanın mümkün olduğunu söyleyen adam, bunun günde iki dakikada bir mesaja denk geldiğini belirtiyor.

Cep telefonu şirketinin tarifeli bir paketinden yararlandığı için fazla para ödemek zorunda kalmayan kızın ailesi, kızlarına ceza verme yolunu seçti. Cep telefonu elinden alınan kız, artık sadece akşam yemeğinden sonra telefonu eline alabiliyor.

Dünyanın en çok mesajını en kısa zamanda atma rekorunu kıran Reina, eğer normal tarifeyle ödeme yapmış olsaydı 14 bin 528 kısa mesaj için 2 bin 905 dolar ödemek zorunda kalacaktı.

14 YORUMLAR

  1. merabalar ben nazlı 12yaşındayım boyum 1.30 kütlem 30 kendime güveniyorum ve bana göre arkadaş arıyorum

Comments are closed.