Motorola zn5

0
1926

Motorola zn5

Cep telefonlarının artık cep telefonu olmak adına yapabileceği fazla bir şey kalmayınca, müzik ve fotoğraf gibi ek özellikler ön plana çıkıyor. Hatta bazen bu nitelikler o kadar ileri gidiyor ki, elinizde tuttuğunuz şeyin bir cep telefonu olduğunu unutacak noktaya bile gelebiliyorsunuz. Motorola�nın yeni MotoZine ZN5 modeli de elinize aldığınızda sizde böyle bir duygu oluşturabilecek bir ürün; zira telefondan öte fotoğraf çekme konusunda daha başarılı.
5 megapiksel kameraların yavaş yavaş cep telefonlarında standart haline gelmek üzere yol aldığı günümüzde ZN5�in bu konuda kullanıcısına sunduğu vaatler de hiç yabana atılacak türden değil. Görüntüleme ve görüntü işleme konusunda Kodak teknolojilerinin desteğini alan ZN5, otomatik odaklama özelliğine ve xenon flaşa sahip 5 megapiksel kamerasıyla testimizde oldukça iyi sonuçlara imza attı. Telefonun Wi-Fi bağlantı özelliği sayesinde çekilen fotoğraflar istenirse doğrudan internet üzerindeki fotoğraf paylaşım sitelerine de yüklenebiliyor. Diğer yandan cihazın mobil ağ desteği EDGE ile sınırlı, 3N bağlantı özelliği yok.
Üstelik telefonun boyutları da sahip olduğu niteliklerden fazlaca etkilenmişe benzemiyor. Sadece objektik bölümünde kısa bir bombeye sahip olan telefon, rakiplerine göre oldukça ince bir profile sahip. Tuş takımı da bu tasarıma destek verircesine, mücevher benzeri kabartma sembollerle süslenmiş düz bir alanı kaplıyor. Arkadan ışıklandırılan bu tuşların ilginç bir de özelliği var: Telefonun kullanım amacına bağlı olarak farklı simgelerle parlıyorlar. Normal kullanımda numara simgeleriyle parlayan tuşlar, fotoğraf moduna geçildiğinde fotoğraf ayarları ve paylaşıma yönelik simgelere dönüşüveriyor. Bu sunuş tarzı oldukça ilgi çekici ve alışılmadık, ancak normal telefon kullanımında özellikle hızlı numara çevirmek için fazla pratik olduğu söylenemez.
Sonuç olarak cihaz fonksiyonlar açısından doyurucu, tasarımı oldukça etkileyici ve özellikle fotoğraf çekimi ve paylaşımı konusunda ortaya koyduğu yetenekler çok zengin. Eğer bir cep telefonundan öncelikli olarak beklentiniz görüntüleme üzerindeyse, MotoZine ZN5 sizi yarı yolda bırakmayacaktır.
Motorola zn5