TAG Heuer’den lüks cepler

0
1436

Cep Telefonu piyasasına giren ilk İsviçreli saat markası olan TAG Heuer, 4 bin ile 10 bin euro arasında fiyatla satışa çıkardığı lüks cep telefonlarına Türkiye’den gelen ilgi sonrası satış hedefini 400 adede çıkardı.

Ünlü İsviçreli saat markası TAG Heuer’ın ürettiği ve fiyatı 10 bin euroyu kadar varan cep telefonları, Türkiye’de daha tanıtımı yapılmadan bitti. TAG Heuer İletişim Ürünleri Genel Müdürü Steve Amstutz, “İlk parti olarak gönderdiğimiz 40 telefon henüz hiçbir tanıtım yapılmadan satıldı. Bu bizim için büyük bir sürpriz oldu. Bu ilgi Türkiye planlarımızı değiştirmemize yol açtı” dedi. TAG Heuer fiyatları 3 bin 900 euro ile 10 bin euro arasında değişen Meridiist marka telefonlardan Türkiye pazarında bir yılda 400 adet satmayı hedefliyor. Potansiyeli gören firma, Türkiye’de açacağı ilk TAG Heuer butiğini ise 2010 programına almış.

2 ekranı, 28 gün pil ömrü var

TAG Heuer Meridiist iki ekranlı ilk cep telefonu olmakla beraber çizilmelere karşı dayanıklı safir iki ekranı olan telefonun üst ekranı zaman ve gelen aramaları gösteriyor. 155 gram ağırlığındaki telefonun diğer bir özelliği ise 28 günlük pil ömrü. 7 saat konuşma süresi olan telefıhuh 2 megapiksel kamerası bulunuyor. Siyah timsah derisi, siyah kauçuk veya deri seçeneklerinin bulunduğu arka kapaklarla telefon kişiselleştirilebiliyor.