Toshiba’dan iki cep telefonu

0
1249

Japon Devi Toshiba Cep Telefonlarıylada Piyasaya Girme Hazırlığında

Her ne kadar resmi olarak açıklanmasada Toshiba iki yeni cep telefonu ve bir internet tablet hazırlığında olduğu kulağımıza gelen haberler arasında.

Yabancı bir web sitesinde bildirilen habere göre; Toshiba K01 ve K02 adında iki yeni model, Toshiba TG01 cep telefonlarının halefi olabilir; zira daha önce konu hakkında ilk bilgiler ve resimler haziran ayında ortaya çıkmıştı.
Toshina K01
Elde edilen bilgiye göre Toshiba K01, Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows Mobile 6.5’i baz alıyor, 15 mm kalınlığında ve 4,1 inç WVGA dokunmatik ekranın yanında kaydırılabilir QWERTY klavyede sunuyor. Toshiba; K01’i 2009’un sonuna doğru resmi olarak tanıtması bekleniyor.
Toshiba K02
Toshiba K02’nin de Windows Mobile 6.5 tabanlı olacağı söyleniyor. 10 mm kalınlığındaki cihaz WVGA dokunmatik ekranın yanında ikincil bir iç ekrana da sahip olacak. K02’nin 2010’un başında raflarda yerini alması bekleniyor. Fakat hangi ülkelerde ve hangi fiyata sunulacağı tam olarak belli değil.
Bunun dışında Toshiba Japonya’daki etkinlikte 7 inç ekranı olan ve Windows Mobile 6.5’i baz alan L01 tabletini de tanıttı.