Turkcell Hakkında 

 

Bir Dünya Şirketi

Turkcell, Türkiye’de kurulmuş; yerleşik, entegre iletişim ve teknoloji hizmetleri şirketidir. Müşterilerine mobil ve sabit şebekeleri üzerinden ses, data, TV hizmetleri ve katma değerli bireysel ve kurumsal servisler sunmaktadır.

Turkcell bölgede entegre iletişim ve teknoloji hizmeti oyuncusudur. Birleşik, mobil ve sabit şebeke platformu üzerinden geniş kapsamda yaratıcı ürün ve servis sunmayı hedeflemektedir. Bireysel ve kurumsal müşterilerimizin beklentilerini karşılamak için mobil, sabit ve data servislerimizin tamamını sunabilmenin önemine inanmaktayız.

Turkcell dünyada HSPA+ teknolojisini kullanan ilk operatörlerden biri olmuştur. HSPA+ teknolojisini şebekesinde ilk uygulayan operatörlerden biri olarak data kullanımındaki artışa paralel iki yeni HSPA+ teknolojisini daha hayata geçirmiştir. Turkcell 1 Nisan 2016’da LTE-Advanced ve 3 taşıyıcı birleştirme teknolojilerini kullanarak Türkiye’de 81 ilde LTE hizmetini lanse etmiştir. Turkcell, Türkiye’nin evlere kadar saniyede 1 Gbps’e varan hızlarda fiber data erişimi sağlamaktadır. Turkcell, Türkiye’deki geniş kapsama alanı ve yurt dışında kullanım hizmetlerinin yaygınlığıyla, müşterilerinin iletişim ihtiyaçlarına yüksek kalitede cevap verebilmeyi amaçlamaktadır.

 

 

kaan-terzioglu

Kaan Terzioğlu – Genel Müdür

Kaan Terzioğlu, 1 Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve başlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1990 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak başlayan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında Arthur Andersen Belçika’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır. 1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör, EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenmiştir. Terzioğlu, 3 Nisan 2012-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Akbank, Aksigorta A.Ş., Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve Carrefoursa A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Kaan Terzioğlu Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

bulent-aksu

Bülent Aksu – Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Bülent Aksu 20 Temmuz 2016 tarihi itibarıyla Turkcell Finans Genel Müdür Yardımcı olarak atanmıştır. Aksu; enerji, petrokimya, tekstil ve denetim dâhil olmak üzere çeşitli sektörlerde finans, muhasebe, vergi ve yönetim alanlarında 20 yıllık profesyonel yöneticilik tecrübesine sahiptir. Profesyonel iş hayatına Kuveyt Türk A.Ş. Teftiş Kurulu’nda Müfettiş olarak başlamış sonrasında 2003 yılında Çalık Holding’te sırasıyla Finans Müdürü ve Grup Finans Direktörü olarak görev yürütmüştür. 2008-2012 yılları arasında ise Akfel Grup bünyesinde CFO ve Yönetim Kurulu üyeliği görevleri yapmıştır. Aksu, 2012-2013 yılları arasında Azerbaycan milli petrol ve gaz şirketi SOCAR iştiraki olan Petkim Petrokimya Holding A.Ş.’de CFO ve son olarak yine SOCAR iştiraki Star Rafineri A.Ş.’de CFO görevlerini yerine getirmiştir. Aksu, 2016 yılında Fortune Türkiye dergisi tarafından Türkiye’nin en etkili 50 CFO’sundan biri olarak seçilmiştir. Bülent Aksu İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden 1996 yılında mezun olmuştur.

ismail-butun

İsmail Bütün – Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

İsmail Bütün, 1 Temmuz 2016 itibarıyla Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Profesyonel iş hayatına 1996 yılında Çuhadaroğlu Holding Moskova ofisinde başlamış olan Bütün, 1997-2000 yılları arasında yine Moskova’da Enka Grup Dış Ticaret bölümünde Satış ve İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmıştır. 2000 yılından itibaren Nestle’de sırasıyla CPW Türkiye Ülke Müdürü, Özbekistan’da Orta Asya Bölgesi Pazarlama Direktörü ve Ulusal Zincir Mağazalar Türkiye Satış Müdürü olarak çalışmıştır. 2011 yılından itibaren Nestle’nin İsviçre’deki genel merkezinde önce Global Müşteri ve Satış Yönetimi bölümünde İş Mükemmelliği Müdürü, sonra İçecekler Stratejik İş Biriminde Pazarlama Müdürü görevlerinde bulunmuştur. İsmail Bütün son olarak Nestle Türkiye İçecekler Grubunda Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmekteydi. 15 Ocak 2016 tarihinde Turkcell ailesine Perakende Satış Grup Başkanı olarak katılmıştır. İsmail Bütün, 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

serhat-demir

Serhat Demir – Hukuk ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Serhat Demir Mayıs 2015 itibarıyla Hukuk ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak Turkcell’e katılmıştır. 1997 yılında Dun&Bradstreet’de kariyerine başlamıştır. Yıldız Holding ve Çalık Holding bünyesinde hukuk müşavirliği ve çeşitlik hukuk yöneticiliği pozisyonları üstlenmiştir. Geçmişte Çalık Holding A.Ş. ve Albtelecom ShA şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenen Demir, halihazırda Banka Kombetare Tregtare ShA ve Aktif Yatırım Bankası A.Ş şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Serhat Demir, İşletme yüksek lisansına sahiptir.

murat-erkan

Murat Erkan – Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Murat Erkan Haziran 2008’de Turkcell Superonline Genel Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. 1 Aralık  2015 itibarıyla Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Murat Erkan, atanmadan önce, Perakende ve Aktif Satış Grup Başkanı ve Ev ve Bireysel Grup Başkanı olarak görev yapmaktaydı. Profesyonel iş hayatına Toshiba’da başlayan Erkan, Biltam Mühendislikte Uygulama Mühendisi olarak görev almış, ardından Türkiye’nin ilk “Sistem Mühendisi” olarak Cisco Türkiye’de görev yapmıştır. 10 yıl süre ile Cisco Systems’da çeşitli zamanlarda Teknoloji, Satış, İş geliştirme ve Kanal yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. Murat Erkan, Turkcell Superonline’daki görevinden önce 2006 yılından itibaren Aneltech’de Telekom, Mobil, ICT, savunma sanayi ve endüstriyel ürünler sektörlerine yönelik çözümlerin İş Birim Yöneticiliği görevini sürdürmüştür. Murat Erkan, 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2010 yılında Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama Programı’nı tamamlamıştır.

seyfettin-saglam

Seyfettin Sağlam – İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Seyfettin Sağlam, Temmuz 2014’te Turkcell’e Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. Çalışma hayatına 1998 yılında MSC Danışmanlık’ta başlayan Sağlam, Tekstilbank’ta İnsan Kaynakları Yetkilisi, Yıldız Holding’de Ambalaj, Bilişim, Mali Hizmetler ve Perakende Gruplarından Sorumlu İnsan Kaynakları Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. T.C Ziraat Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ardından Rixos Hotels ve Sembol İnşaat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu üyesi olarak görev yapan Seyfettin Sağlam, Borsa İstanbul A.Ş.’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. ODTÜ Sosyoloji Bölümü mezunu olan Seyfettin Sağlam, Uluslararası Kalite Yönetimi dalında yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. INSEAD’da HR Management & Leadership programlarını tamamlamıştır.

ilter-terzioglu

İlter Terzioğlu – Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

İlter Terzioğlu, 2003 yılında Turkcell’e İş Stratejileri, Regülasyon ve Risk Konsolidasyonu Bölüm Başkanı olarak katılmıştır. Ekim 2015 itibarıyla Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Bu göreve atanmadan önce Strateji Fonksiyonuna bağlı Uluslararası İşler Grup Başkanı olarak görev yapmaktaydı. Turkcell’de daha önce Uluslararası İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı Vekili, Stratejik Projeler Genel Müdür Yardımcılığı ve Şebeke Operasyonları Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Terzioğlu, Turkcell grup şirketleri Show TV ve Superonline’da Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. 1994 – 2002 yılları arasında Ericsson Türkiye’de Turkcell’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. İlter Terzioğlu İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nden mezun olmuştur.

aysem-ertopuz

Ayşem Ertopuz – Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Ayşem Ertopuz, Ocak 2016’da Stratejik Planlama Direktörü olarak Turkcell’e katılmıştır. Kasım 2016 tarihinde Dijital Servisler ve Çözümler Grup Başkanı olarak atanmıştır. Kariyerine 1993-1997 yılları arasında Arçelik A.Ş.’de Kalite Sistem Mühendisi olarak başlamıştır. 1997 yılında Arthur Andersen’a Stratejik Danışmanlık Hizmetleri Müdürü olarak atanmıştır. 2001 yılında Cisco’nun EMEA Bölge Organizasyonuna katılmak için Belçika’da görev alan Ayşem Ertopuz, Strateji, Planlama, İş Zekası, Operasyon ve Küresel Müşteri Yönetimi gibi değişik bölümlerde farklı yönetsel pozisyonları yürütmüştür. 2006-2015 yılları arasında Cisco’nun New York merkezli Küresel Satış Stratejisi ve Planlama Grubu bünyesinde Servis Sağlayıcılar sektörü, pazar ve rekabet dinamikleri, iş stratejisi ve performansı, dijital stratejilerin yeni iş modellerinde kullanımları konularına odaklanarak İş Zekası Grubunun yöneticiliğini yapmıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Ayşem Ertopuz, New York Üniversitesi Stern İş Okulunda MBA’ini tamamlamıştır.

serkan-ozturk

Serkan Öztürk – Müşteri Deneyimi ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı

Serkan Öztürk, 2000 yılında şirketimize Proje Yöneticisi olarak katılmıştır. Eylül 2015 itibarıyla Bilgi ve İletişim Teknolojileri Grup Başkanı olarak atanmıştır. 2000 – 2009 yılları arasında Turkcell Proje Yönetim Ofisinde Proje Yöneticisi ve Müdür olarak görev yapmıştır. 2009 – 2010 döneminde Life-Ukrayna’da, 2010 – 2011 döneminde ise Superonline’da Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Atanmasından önce Turkcell Müşteri İlişkileri Yönetimi ve İş Zekası Çözümleri (CRM & BIS) Direktörü ve Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktaydı. Serkan Öztürk, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, İstanbul Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamlamıştır.

gediz-sezgin

Gediz Sezgin – Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Gediz Sezgin, 1995 yılında Turkcell’e Şebeke Mühendisi olarak katılmıştır. Ekim 2015 itibarıyla Teknoloji Fonksiyonuna bağlı Şebeke Teknolojileri Grup Başkanı olarak atanmıştır. Bu göreve atanmadan önce Teknoloji Fonksiyonuna bağlı Bilgi ve İletişim Teknolojileri Grup Başkanı, Genel Müdür Yardımcılığı, Uygulama Operasyonları Direktörlüğü, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fonksiyonunda Servis Şebeke Direktörlüğü görevlerini ve Teknoloji Fonksiyonunda farklı yönetsel görevler yürütmüştür. Profesyonel iş hayatına 1991 yılında Alcatel Teletaş’ta başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gediz Sezgin, yüksek lisans eğitimini aynı üniversitede tamamlamıştır.

ali-turk

Ali Türk – Tedarik Zinciri Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Ali Türk, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden 1999’da mezun olmuş, ardından 2001’de İstanbul Teknik Üniversitesi Executive MBA programını tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1999’da Başak Hayat Sigorta’da başlamıştır. 2002-2007 arasında Ülker Şirketler Grubu’nda lojistik planlama, depo ve tedarik zinciri yönetimi süreçlerinden sorumlu çeşitli yöneticilik görevleri üstlenmiştir. 2007-2011 arasında Ceva Lojistik’te Depo ve Katma Değerli Operasyonlar grubu müdürü olarak görev yapmıştır. 2011’de Türk Hava Yolları’na Kargo Operasyon Başkan Yardımcısı olarak katılan Ali Türk, 2012’den bu yana Türk Hava Yolları Kargo Başkanı olarak kariyerine devam etmekteydi.