Turkcell Mobil İmza

0
1603

İkametgâh değişikliği Turkcell Mobil İmza ile bildirilebilecek.

Turkcell’in, Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile yaptığı işbirliğiyle, zorunlu adres bildirimi de Turkcell Mobil İmza ile yapılabilecek. Turkcell Mobil İmza kullanıcıları, ikametgah adresleri değiştiğinde, ilçe nüfus müdürlüklerine gitmek yerine Nüfus Vatandaşlık İşleri’nin internet sitesine girerek, mobil imza aracılığıyla bildirimlerini yapıyor.

Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, ikametgahlarını değiştiren vatandaşların, 20 işgünü içinde nüfus müdürlüklerine başvurarak yeni adreslerini kayıt ettirmemeleri durumunda 329 lira para cezası ile karşı karşıya kalacaklarını anımsatarak, yeni işbirliğinin önemine dikkat çekti.

Mobil imzanın halihazırda SSK hizmet dökümü, işsizlik ödeneği başvurusu ve takibi, Milli Eğitim Bakanlığı sınav yeri ve sonuçlarına ulaşma, askerlikle ilgili sevk bilgilerini öğrenme gibi kamu hizmetlerinde kullanılmakta olduğunu belirten Bayrakdar, Kısa bir süre sonra da Ulusal Yargı Ağı (UYAP) kapsamında avukatlar, davalardaki gelişmeleri takip edebilecek diye belirtti.