Vodafone solladı

2
2260

Ülkemizde 9 Kasım 2008 tarihinde başlayan Numara Taşıma özgürlüğü geçen hafta birinci senesini tamamladı.  3G sonrası yükselişini sürdüren Vodafone, Mobil Numara Taşınabilirliği’nde en çok tercih edilen gsm operatörü oldu.

GSM piyasasıdaki rekabetin artmasındaki en büyük etkenlerden biri olan Mobil Numara Taşınabilirliği uygulamasının başladığından bu zamana kadar 8 milyondan fazla abone bu seçenekten faydalandı. Vodafone, hizmet kalitesini sürekli yükselten yatırımları ve abonelere sunduğu avantajlı hizmet paketleriyle, performansını hızla yükselterek numara taşımanın 1. yılında en çok numara taşınan operatör oldu.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Vodafone Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt, 9 Kasım 2008’de hayata geçirilen Mobil Numara Taşınabilirliği’nin GSM arenasında rekabet ortamının iyileştirilmesine yönelik önemli bir adım olduğunu belirtti.  Öğüt, uygulama sayesinde operatörler arasındaki rekabetin abonelere fayda sağladığını açıkladı. Gökhan Öğüt, 3G ve diğer kaliteli iletişim hizmetlerini tüketiciye sunan Vodafone’un avantajlı tarifelerinin yanı sıra tüketicinin kalbine ve zihnine hitap eden yeni reklam kampanyalarının da numara taşıma sürecini olumlu etkilediğini kaydetti.

Numarasını Vodafone’a taşıyan abonelerin son derece memnun olduğunu aktaran Öğüt sözlerine şöyle devam etti: “Numaraları değişmeden Vodafone’a taşınan yeni abonelerimiz yalnızca şebeke içinde değil, her yöne yapılan çağrılarda da sunduğumuz cazip ödeme seçeneklerinden faydalanabiliyorlar. Mobil Numara Taşınabilirliği uygulamasında ilk yıl sonuçlarına göre arasındaki sonuçlarına göre en çok numara taşınan operatör olduk. Vodafone olarak başarıyı yakaladığımız bu alanda, Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm abonelerimize kaliteli hizmet sunmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyduklarını” belirtti.

Öğüt “Türkiye’nin 81 il merkezinde 3G şebekemizi, hızlı mobil internetteki evrimin bugün geldiği en son nokta olan HSPA+ hızına uyumlu kurduk. Vodafone Türkiye olarak, 3G altyapısının HSPA+ hızına uyumlu 19 ülkedeki 26 operatörden biriyiz ve birbirinden avantajlı tarife ve kampanyalarımızla her geçen gün yeni aboneler kazanmaya devam ediyoruz” dedi.

2 YORUMLAR

  1. Vodafone yi tebrik ediyorum..Gercekten basarili. En azindan bazi oparatorlar gibi 3gb internet paketini aylik 19 ytl vadiyle satip ay sonunda 180 ytl internet faturasiyla insanlari husrana ugratmiyor. Sebeke olarak ve hizmet anlamindada Turkcell i gecmis durumda oldugunu dusunuyorum. Ve Vodafone sadece Turkiye degil bir cok ulkede Vodafone olarak karsimiza cikiyor. Umarim Vodafone nin bu durust, basarili ve azimli calismasi yillar boyu devam eder. Tesekkurler Vodafone !!!!

Comments are closed.